Kategoriler
Genel

Akneli Ciltlere Özel La Roche Posay Effaclar H Bakım Ürünleri

La Roche Posay Effaclar HAkneli ciltler özenli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Akne oluşumunun altında yatan nedenin bilinmesi ve cildi akne probleminden arındıracak ürünün doğallığı akne tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalardır. La roche posay effaclar h köpük, akneli ciltlerin günlük temizliği ve bakımını sağlar. Özellikle çeşitli akne tedavilerinden sonra ciltte oluşan gerginliği ve kuruluğu giderir. Güçsüzleşen cildin yeniden güçlenmesini sağlar. La roche posay effaclar h köpük, cilde sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa su ile masaj yapılarak uygulanır. La roche posay effaclar h köpük, kurumuş ve güçsüzleşmiş ciltteki yağı temizlerken cildi yatıştırır ve rahatlatır.

Akneli ciltlerin bakımının ilk ayağı olan temizlikten sonra son nokta ise iyi bir nemlendirmedir. La roche posay effaclar h krem, temizlenmiş cildi nemlendirir, güçsüzleşmiş olan koruyucu yapısını tedavi eder. La roche posay effaclar h bakım kremi sabah ve akşam temizlenmiş cilde kullanılır. Akne tedavisi, aknelerin kurutulmasına yöneliktir. Fakat kullanılan bazı ilaç ya da kozmetikler cildin genel yağ dengesini bozar.

Bunun sonucunda cildin doğal koruyucu yapısı aşınır. Bu aşınma cildin hassaslaşmasına ve yeni cilt probmlerinin oluşmasına yol açar. La roche posay effaclar h köpük ve krem, cilde zarar vermeden fazla yağı temizlerken h krem ise kuruyan cilde esnekliğini kazandırır. Effaclar H krem, termal su formülü ve içerindeki bisabolol ile kuruyan ciltteki kızarıklığı giderir, cilt bariyerini güçlendirir. Genelde ergenlik döneminde görülen sivilceler, yağlı ciltlerde bu dönem sonrasında da oluşma eğilimi gösterir. Aknelerin en can sıkıcı özelliği ise oluştukları bölgede iz bırakmalarıdır. Akneler deri yağ oranının yüksek olduğu yerlerde sivilce ve siyah nokta görünümünde oluşurlar. La roche posay effaclar h köpük, akne oluşumunu engellerken aynı zamanda var olan sivilceleri kurutur. Ergenlik döneminde yaşanan hormon değişimi cildin yağlanmasını tetikler ve yağ bezleri normalden fazla çalışır. Sonuçta yağ kanalları tıkanır ve ciltte iltihaplı akneler oluşur. Bu akneler omuzda, göğüste, sırtta ve yüzde görülür. La roche posay effaclar h köpük cildin fazla yağını temizler, cilt gözeneklerini açar ve böylece akne oluşumunu engeller. Yüzde çıkan akneler kuruduğunda tedavisi güç izler oluşur bu da kişinin görüntüsünü etkiler. Bu nedenle akne tedavisi basit görünse de önemsenmelidir. La roche posay effaclar h köpük ve nemlendirici bakım kremi, akne tedavisinde oldukça başarılıdır.

La Roche Posay Effaclar HCiltte sebum üreten yağ bezleri kıl köklerinde yer alır. Yağ bezlerinin ürettiği sebum,  cilt yüzeyine ulaşan kanallar vasıtasıyla taşınır. Sebumun cilt üzerindeki görevi cildin dış etkenlere karşı korunmasını sağlamaktır. Bu kanallarda yaşanan tıkanma sonucunda yağ kanallarda birikir ve sivilceler oluşur. Aynı zamanda bu tıkanma cilt ölü hücrelerinin atılmasını da engeller ve bu da ayrı bir sivilce oluşum nedenidir. Çünkü bu oluşum sonucunda ciltte bakteriler ürer. La roche posay effaclar h köpük bu bakterileri ciltten temizlerken gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Akne tedavisinde cilt temizliği yapıldıktan sonra cildin yağ dengesini sağlayacak ve onu koruyacak bir nemlendirici uygulamalıdır. La roche posay effaclar h bakım kremi, temizlenmiş cildin yeniden yapılanmasını sağlar, derinlemesine nemlendirir. Her cilt tipine uygun olan La roche posay effaclar H bakım kremi ve köpük mineralli suyun cildi tedavi edici gücü kullanılarak oluşturulmuş, tamamen cilt dostu ürünlerdir. Bir Fransız markası olan La roche posay, uzmanlığını, deneyimlerini ve uzmanlığını tamamen cilt bakım ürünleri üzerinde yoğunlaştırmış, bunun sonucunda da başarılı ürünler geliştirmiştir.


Kaynakça:

http://www.laroche-posay.com.tr/La-roche-posay-effaclar-h La roche posay markasının effaclar h serisi hakkında bilgilere resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/La-Roche-Posay-Effaclar-H-Creme-40-ml.html La roche posay markasının effaclar h serisi hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir