Kategoriler
Genel

La Roche Posay Effaclar Yağlı ve Sivilce Eğilimli Ciltlere Özel Bakım Serisi

La Roche Posay EffaclarCiltte kıl köklerinin altında var olan yağ üreten bezlerin normaldan daha fazla sebum üreten ciltlere yağlı cilt tipi denir. Bu cilt tiplerinde yaşanan en büyük problem siyah noktalar ve sivilcelerdir. Çünkü fazla yağ kanallardan gerektiği gibi atılamaz ve tıkanıklık oluşur. Bu tıkanıklık kısa süre sonra ciltte bakterilerin oluşmasına neden olmaktadır. Sonuçta da sivilceler oluşur.

La roche posay effaclar serisi, sivilce problemi yaşayan ciltler için tedavi edici ve sivilce oluşumunu engelleyici özelliğe sahip, doğal ürünlerdir. Yağlı ciltlerde sivilce tedavisinin ilk adımı üretilen sebumun yani yağın dengelenmesini sağlamak, ikinci adım ise cildi bakteri ve fazla yağdan arındırmaktır. En son ve önemli olan nokta ise cildin doğru ürünlerle nemlenmesini sağlamaktır. La roche posay effaclar serisinde cilde gerekli bakımı yapacak harika ürünler bulunur.

La roche posay effaclar gel, yağlı ciltlerin fazla yağını ciltten uzaklaştırır ve antibakteriyel özelliği ile ciltte hijyen sağlar. Üstelik bunu yaparken cildi tahriş etmez, cildin nem dengesiniz bozmaz. La roche posay effaclar gel, cildi rahatlatır, arındırır. Günde iki defa olmak üzere su ile birlikte bir miktar jel elde köpürtülerek cilde uygulanmalı ve durulanmalıdır. Günlük cilt temizliği için önemli olan tonik kullanımı uygun ürün kullanılarak maksimum fayda sağlanır.

La roche posay effaclar tonik, genişlemiş gözenekleri temizler, sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cilt dokusu oluşturur. Yağlı ciltlerde genelde gözenekler gözle görülecek miktarda genişler, bu da cildin genel görüntüsünü oldukça kötüleştirir. Fakat La roche posay effaclar tonik, mükemmel bir cilt temizliği yaparken gözenekleri küçültür, böylece siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemekte oldukça yarar sağlamaktadır. Gözenekleri kısa sürede temizleyen ve sıkılaştıran bir diğer La roche posay ürünü Effaclar Duo, cildi berrak bir görüntüye kavuşturur.

La Roche Posay Effaclarİçeriğinde bulunan dört aktif etkenle bozuk cilt yapısını düzeltir ve canlandırır. Cildinizde belirgin bir sivilce varsa ve görüntüsünden çok rahatsızsanız La roche posay effaclar a.ı. ani sivilce düzeltici, sivilceli bölgeye uygulandığı andan itibaren sivilcenin görünümünü azaltır ve kısa sürede yok olmasını sağlar. En önemli özelliği ise sivilce yok olduktan sonra ciltte iz bırakmasını engellemektir. Bu harika ürün mikro soyucu olarak adlandırılan LHA ve onarıcı termal su ile birlikte harika bir sivilce tedavi edici üründür. La roche posay effaclar k, siyah nokta ve cilt temizliğinde harika bir etkiye sahiptir. Kullanıldığı andan itibaren ciltteki etkisi görülür. Mükemmel bir onarıcıdır.

effaclarYağlı ciltlerin en büyük problemi rahatsız edici bir parlamadır. Genelde bu parlamayı engellemek için kullanılan kapatıcılar cilt gözeneklerini daha fazla kapatır ve sorun artarak devam eder. La roche posay effaclar matt, parlak görüntüyü yok ederken cildi yoğun olarak nemlendirir. Kısa sürede cilt gözeneklerini sıkılaştırır ve cildin yağ dengesini düzenler. La roche posay effaclar matt cilt gözeneklerindeki birikintiyi temizler, içeriğinde bulunan Çinko ciltteki parlamayı dengeler. Aynı zamanda bu ürün içerisinde bulunan E ve C vitamini ile ciltteki sebum üretimi azalır. İlk kullanımdan itibaren ciltteki sebumun atılmasına ve dengelenmesine yardımcı olur. Kullanılan yanlış ürünler sonucunda ciltte oluşan kuruluğu gidermek ve akne oluşumunu engellemek için La roche posay effaclar h köpük harika bir üründür. Akne tedavisi nedeniyle güçsüzleşen cilt bariyerini güçlendiren ve cildin rahatlamasını sağlayan temizleyici köpük düzenli kullanımda cilde düzgün bir görünüm verir. Cilde sabah ve akşam olmak üzere uygulanmalı sonrasında ise iyice durulanmalıdır. 


Kaynakça:

http://www.laroche-posay.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler-bak%C4%B1mlar/Effaclar/Ya%C4%9Fl%C4%B1-ve-Akneye-E%C4%9Filimli-Cilt-r327.aspx La roche posay resmi sitesinden effaclar serisine buradan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/La-Roche-Posay-Effaclar-Gel-200-ml.html La roche posay markasının effaclar serisi hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir