Kategoriler
Genel

La Roche Posay Güneş Ürünlerinin Cilde Faydası

La Roche Posay Güneş Ürünlerinin Cilde FaydasıGüneş ürünleri düzgün kullanıldığında cilt hasarlarını önleyebilir. Fakat yeterince sık kullanılmazsa cildin yanmasına, lekelenmeye ve erken kırışıklıklara neden olur. Güneşten gelen UV ışınları cilt molekülleri tarafından emilerek cilde zarar vererek yaşlanmanın gözle görülür işaretlerine neden olan reaktif oksijen türleri veya ROS molekülleri üretebilir. Ayrıca çocukluk döneminde aşırı güneş cilt kanseri riskini arttırabilir. Güneş ürünleri radyasyon epidermisin adı verilen cildin altına nüfus etmesini engelleyen UV filtreleri içermektedir. Güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde güneş yanığı olmadığı için cildim korunduğunu düşünmektedir. Bu gerçeklere uzaktır. İnsanlar Spf değerine dayanarak güneş kremi seçerek yanlışlıkla güneş yanığının önlenmesinin cildini Tüm güneş ışınlarına karşı koruduklarını varsayarlar. Maalesef durum o kadar basit değildir. Her güneş koruyucu cildi yanıklara karşı korumaz. Kaliteli ve hassas içeriğe sahip çekilen ürünler ile cildi derinlemesine koruyarak cildin hasara uğramasını engelleyebilirsiniz. Bu konuda La Roche Posay oldukça önemlidir. Bünyesinden barındırdığı güneş ürünleri ile cildi hem nemlendirir hem de güneşe karşı korur. Ayrıca renkli güneş koruyucuları ile ciltteki pürüzleri kapatırken korumaya olanak sağlar.

La Roche Posay Ürünleri ile Güneşe Karşı Korunun

La Roche Posay güneş ürünleri benzersiz vücut bakım ürünleridir. Vücudun geniş alanlarına kalın bir kat uygulanarak sık sık kullanılmalıdır. Markanın ürünleri içeriğindeki bileşenler rahatsız edici ve alerjik reaksiyon içermemektedir. Ayrıca etkinliğini kaybetmeden ya da potansiyel olarak zararlı bozulma ürünleri oluşturmadan güçlü UV radyasyonuna dayanmaktadır. Bireyler güneşten koruyan spreylerdeki maddeleri teneffüs edebilirler ve içerdikleri malzemelerin bir kısmını yutabilirler. Bu sebeple içeren bileşenlerin iç organlara zararı olmamalıdır. La Roche Posay ürünlerinin içeriğinde bulunan hassas içerikleri ile güvenle kullanabilirsiniz. La Roche Posay güneş ürünlerinin bazılarını şunlardır; Hassas ciltlerde dahil tüm ciltlerin kullanımına uygun La Roche Posay Anthelios Sprey SPF 50+ ile cildinizi yanıklara, lekelere ve erken yaşlanmalara karşı korumak için kullanılabilir. Aşırı hassas ve toleransı düşük ciltler için idealdir. Parfüm ve kimyasal maddeler içermediği için güvenle uygulanabilir. Yüz ve vücut koruması için uygundur. Yüksek güneş koruması ile cilde derinlemesine etki edebilir. Suya ve tere dayanıklıdır. Sprey formu ile kullanımı kolaydır. Yağlı cilde sahip kişiler aşırı güneşe maruz kaldıklarında daha fazla sebum üretebilirler. Bunun önüne geçmek için uygulanan La Roche Posay Anthelios AC Anti Shine Fluide Mat Spf 30 sebumu dengeleyerek cildin matlaşması için kullanılabilir. Hassas, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için idealdir. Yüksek güneş koruması ile cildi nemlendirir, güneşe karşı korur ve sebumu dengeler. Yüz için uygundur. Bebeklerin ve çocukların cildi yetişkinlere göre daha hassas ve korumasızdır. Güneşin zararlı etkilerine dayanamayıp ciddi hasarlara yol açabilir. Bunu düşünerek bir ürün formüle eden marka bebeklerin ve çocukların hassas ciltlerine uygun formüle ettikleri La Roche Posay Anthelios Baby Milk Dermo Pediatrics SPF 50+ Lait lotion Uv ışınlarının neden olduğu hasarlara karşı derinlemesine koruma sunabilir. Parfüm ve koruyucu içermediği için rahatlıkla kullanılabilir. Yatıştırıcı ve antioksidan özelliğe sahip La Roche Posay termal su içermektedir. Aşırı güneş yoğunluğunda uygulanabilir.

Biliyor Musunuz?

Şu anda 18 ülkede La Roche Posay tarafından dermatologların faaliyetlerini desteklemek için başka faaliyetlerin tonunu belirlemiştir. Çevrimiçi eğitim, eğitim programları, düzeltici makyaj atölyeleri, bilimsel yayınlar, atopi okulları ve Melanom Günleri için sağlık görevlilerinin yanında acı çeken ve hassas ciltlerin ihtiyacı olan bakımı sunmak için her gün çalışma yolları aramaktadır. 15 yıl önce İspanya Dermatoloji Derneği Başkanı ile La Roche-Posay Dermatoloji Laboratuvarı arasında yapılan toplantı da İspanya’da da La Roche Posay satışının başladığını dile getirdi. Bu iş birliği ile yeni terapötik yaklaşımların ortaya çıkması ve güneş korumanın önemi konusunda genç dermatoloji doktorlarının farkındalığını artırmak amacıyla tıp eğitimleri verilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir