Kategoriler
Genel

Yağlı Ciltler İçin Özel Bakım La Roche Posay Effaclar K Bakım Kremi

La roche posay effaclar KCildin görünümünü bozan, kirli bir his uyandıran ve bir cilt problemi olan siyah noktalar ve sivilcelere sağlıklı bir cilt için önem verilmeli, sivilce tedavisi için üretilmiş La roche posay effaclar K yenileyici özelliğe sahip bakım kremi kullanılarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. La roche posay effaclar K bakım kremi, yağlı ciltlerin sürekli yaşadığı sivilce, siyah nokta gibi oluşumları tedavi eder ve cildi nemlendirir. Her bayan pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Fakat bu sanıldığı kadar kolay değildir. Sağlıklı, canlı ve temiz bir cilt için cildin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlayan ürünler kullanılmalıdır. La roche posay effaclar K bakım kremi yağlı ciltlere özel olarak formüle edilmiştir, cildin en alt tabakasına kadar nüfuz ederek cildi nemlendirirken, cilt üst tabakasındaki mikroorganizmaları temizler.

La roche posay effaclar K bakım kremi, yağlı ciltlerdeki ölü hücreleri temizlerken yeni hücre oluşumunu destekler, cildi canlandırır ve cilde pürüzsüzlük verir. Siyah noktaların yoğunluğunu azaltır. La roche posay effaclar K bakım kremi günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere cilde uygulanmalıdır.

La roche posay effaclar K bakım kremi, cilt yüzeyini temizler ve pürüzsüz hale getirirken içeriğinde bulunan lipo hidroksi asit molekülleriyle cildin tahriş olmasını ve yıpranmasını engellemektedir. Ürünün etkisini göstermesi için en az iki hafta kullanılması gerekir. Bu iki hafta sonunda sivilcelerde ve siyah noktalarda büyük bir iyileşme yaşanmaktadır. Ciltteki sivilcelerin oluşumunun altında tek bir neden yatmaz. Genelde birkaç neden oluşuma neden olur.

La roche posay effaclar KDeride doğal olarak yaşayan pance bakterisi, çoğalmaya başladığında sivilceler oluşmaya başlar. Ayrıca anne ve babanın sivilceli cildinin olması çocuklarda da bu sorunun yaşanmasına neden olur. La roche posay effaclar K bakım kremi sivilce oluşumuna neden olan faktörleri ortadan kaldırmada oldukça başarılı bir üründür. Bazı hastalıklar ya da hormonel değişimler de sivilce oluşumunu tetikler. Sivilceli görüntüyü geçici olarak ortadan kaldırmak için kullanılan kapatıcılar durumu daha da kötüleştirmektedir. Çünkü kullanılan bu kapatıcılar cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur.

La roche posay effaclar K bakım kremi, tıkanan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Yoğun stresli bir ortamda yaşayan ya da çalışan kişilerde sivilce oluşumunun çok daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. Sivilceli ciltlere sahip olan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan bir cilt temizliğidir. Günde iki defa cildin temizliği yapılmalı, böylece cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olan birikintiden arındırılır. Arınan cildin canlanması ve bakımının yapılması için La roche posay effaclar K krem kullanılmalıdır.

La roche posay effaclar KCildi temizleyecek olan ürünlerin cilt ph seviyesiyle aynı olmasına dikkat edilmelidir. La roche posay cilt temizleyici ürünler, cilt yapısına uygun ve doğaldır. Ciltteki sivilceler kesinlikle sıkılmamalıdır. Çünkü sıkılan sivilceden sızan iltihap yeni oluşumlara neden olurken, ciltte kalıcı iz bırakır. Sivilcesiz bir cilt için düzenli uyku, dengeli beslenme önemlidir. Bunun yanı sıra doğal olarak cildi dışarıdan besleyen bakım kremleri kullanılmalıdır.

La roche posay effaclar K, doğaldır ve sivilceli ciltlerin bakımı için ideal bir üründür. Akne tedavisi uzun bir süre alabilirken La roche posay ürünleri, kısa sürede etki eden formülüyle sivilceli ciltlerde oldukça başarılıdır. Yağlı ve sivilceli ciltlere sahip olan kişilerin cilt bakımı konusunda düştükleri hata, cildin sabun ve benzeri ürünlerle temizlenmeye çalışılmasıdır. Fakat sabunun kurutucu etkisi, cildin yapısını bozar ve yeni sivilcelerin çıkmasına neden olur. La roche posay effaclar K bakım kremi yağlı ve sivilceli ciltlere uygundur. 


Kaynakça:

http://www.laroche-posay.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler-bak%C4%B1mlar/Effaclar/Effaclar-K-p1939.aspx La roche posay markasına ait resmi sayfadan effaclar k serisi hakkında bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

http://www.dermokozmetik.com/La-Roche-Posay-Effaclar-K-30-ml-Akne-Kremi-Hediyeli.html La roche-posay markasının effaclar k serisi hakkında kapsamlı bilgilere bu sayfadan ulaşarak; bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir